Blog

Alfabe

Var olsun.

A noktasından B noktasına çok hızlı gittin. Ortada hiçbir problem kalmadı. O günden beri iki noktanın arasındaki mesafe değil, gidişin konuşuluyor.

Arkada çalsın:

Ben de A noktasında kalmadım. Okuyanın kafası karışsın diye birçok noktaya uğradım, bazısında durdum, bazısında karşı noktadan gelene kızıp geri döndüm. Belki haklısındır diye B noktasına da gittim. Gitmedim değil. Mantık penceresinden baktım; B noktası sırıtıyor. Duygunun penceresinden baktım; hız sınırlarını ihlâl ettiğin aşikâr.

Hep ortalığı toplamaya inandım. Diğer türlü noktalar birbirine karışıyor, neyin altı neyin üstü çizili ayıramıyorum ve kalıyorum bu dersten. Hız konusunda hâlâ üstadım sensin. El yazını tanırım. Gidişin gibi aceleyle çözdüğün bir bulmaca buldum demin. Harflerin bazıları kaymış, kuyruklu yazdığın harfler taşmış, anahtar kelimeyi bile tamamlamamışsın. Hatta inanmazsın sağ alt resimdeki sanatçı Sezen Aksu. Garibim Firuze.

O büyük büyük, özensiz yazdığın tüm harfleri kestim. Şimdi elimde senin parmaklarından dökülmüş bir alfabe var. Sen benim yerimde olsan ne yazardın?

-Harf alayım.

mirfanK’20

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir