Blog

Beklentisiz

Aşk kelimelerin israfı değildir

Hediyedir.

Beklentisiz bir sabah sandal ağacıyla açılmak var denize. Aşk denizinde dümeni unutmak, sadece gözlerinde kaybolmak var. Biliyorsun, var. İki kere siyahlık gibi parıldıyor ufukta bir şeyler. Kapkara, zifiri, gözlerin gibi. Ama aydınlatmaya cesareti olan bir yürek çırpınıyor elimde. Kokunun sindiği, yüzünü kalem gibi çizen elimde.

Asırlardır bu sözler yazılır. Hatta aynısı yazılmıştır belki. Ama bu yaşanmamıştır bilirim. Beklentisiz bir güneşi uğurlamak nedir çok iyi bilirim. “Gel…” diye başlayan cümleleri harf harf yutmak nedir daha iyi bilirim. Gözlerinde kaybolduktan sonra bir başkasına giden aşk sözcükleriyle yine gökyüzüne karışmak nedir en iyi bildiklerimden hatta. Güneş battıktan sonra yamalı bulutların arasından yıldızları gölgeleyip “Olur da bakar yıldızlara, kayar bir tanesi dilek diler birisi, seni diler, seni ister yıldızlardan” demek nedir? Evet, bilirim.

Hiç doğmayacağını sandığın sabahlardan bir sabah perdeni aralayıp gözlerine bir “hasret” gönderdim bugün. Şimdi en güzel düşlerinin koynunda sıcacıksın, hissedebiliyorum. Ben titreyen bir dalın üzerinde rüzgar ile dalaşıyorum. 


Sen bir nefes alıyorsun
Benim ciğerlerim doluyor
Yüreğim atıyor
Hızlı
Hızlı.

Bedelsiz ve değersiz bir sevgi yetiştirmek. Değersiz çünkü var olan her şeyin değeri sana biçildi. Senin dışında kalan her şey süs, her şey dekor. Nasıl bir nefessin?

Hayata yenilgi ise bu “beklentisiz” hislerin silsilesi. Uzun uzadıya, keyfini çıkaracağım bu yenilginin.

Sordular
Ne dedi diye.
“İrfan” dedi
Dedim.
Daha önce kimse
Bu kadar güzel söylemedi beni
Dedim.

Sevdim

mirfanK’10

[-lıydık]

“Beklentisiz” üzerine 2 yorum

  1. Adsız dedi ki:

    cok guzelll olmuş hepsi tebrik ederim..

  2. Adsız dedi ki:

    yüreğine emeğine sağlıkk…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir